خبر فوری؛
تاریخ: ۰:۰۱ :: ۱۳۹۶/۱۲/۱۹
حمله به سفارت ایران در لندن/معترضان پس از دو ساعت دستگیر شدند

سفارت ایران در لندن مورد حمله یک گروه از فرقه شیرازی قرار گرفت که پس از دو ساعت معترضان دستگیر شدند.

به گزارش شاپورخواست؛ هواداران فرقه شیعه انگلیسی از ساعتی پیش با حمله به سفارت ایران در لندن، وارد فضای سفارت ایران در این شهر شدند.

تحرکات این گروهک شورشی از برخی شبکه‌های ضدانقلاب به صورت زنده در حال پخش شدن است.

شبکه ماهواره ای فدک که گفته می شود وابسته یاسر حبیب (کویتی الاصل) است و ارتباط خاص با هیات خدام المهدی دارد پوشش پر رنگی به این ماجرا داده است.

به نوشته ی خبرگزاری ها، مهاجمان به سفارت ایران در لندن پرچم ایران را از سفارت برداشته و پرچم خود را جایگزین کردند.

آنها بالکن سفارت به سمت خیابان اصلی را در تصرف خود دارند.

بعیدی نژاد: کار طرفداران فرقه شیرازی است

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس، در صفحه ی شخصی اش در توییتر نوشت: دقایقی پیش تعداد اندکی از طرفداران فرقه شیرازی به سفارت ایران در لندن تعرض نموده و با شکستن پرچم، در حال شعار علیه مقامات کشور، و لعن عایشه، ابوبکر، عمر و عثمان هستند. به هنگام ورود آنها با چماق و قمه دیده شدند. پلیس در محل حاضر است.

وی در توییت دیگری نوشت: متعرضان فقط روی بالکن بیرونی ساختمان سفارت بوده و در محاصره پلیس هستند. همکاران همه در داخل سفارت در آرامش و امنیت هستند.

سخنگوی وزارت خارجه: سفارت ایران اشغال نشده است

 سخنگوی وزارت خارجه اعلام کرد:در حال بررسی موضوع از طریق سفارت ایران در لندن و سفارت انگلیس در تهران هستیم.

وی ادامه داد:دولت انگلیس موظف است متجاوزان به حریم دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران را سریعا دستگیر کند.

سفارت ایران اشغال نشده است

به گزارش موج، برخلاف اخبار منتشر شده سفارت ایران در لندن اشغال نشده است. تنها عناصر تفرقه افکنان که تعداد اندکی بوده‌اند به بالکن سفارت وارد شده‌اند.

عذرخواهی دولت انگلیس به خاطر حمله به سفارت ایران

بلافاصله پس از وصول این خبر آقای عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران را به سفیر انگلیس در تهران منتقل کرده و خواهان محافظت کامل پلیس از دیپلمات های کشورمان در لندن، و برخورد فوری پلیس با مهاجمین شد.

سفیر انگلیس در تهران ضمن ابلاغ عذرخواهی رسمی دولت انگلیس گفت: پلیس ضدشورش انگلیس در محل حضور یافته و اوضاع را تحت کنترل دارد. وی گفت تمامی اقدامات لازم برای محافظت از جان دیپلمات های ایران و جلوگیری از ورود مهاجمین به داخل سفارت به عمل آمده است.

حمید بعیدی نژاد در توییتی اعلام کرد:پلیس با آوردن بالابر بلند در خیابان، خود را روبروی بالکن سفارت و در موقعیت جلوی متعرضین قرار داده و میخواهد با گفتگو چهار جوان متعرض را دعوت به تسلیم نماید.

متعرضان به سفارت کشورمان پس از ۲ ساعت بازداشت شدند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: معترضان به سفارت ایران در لندن دقایقی پیش توسط پلیس انگلستان دستگیر شدند.

پاسخی بگذارید