معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: 17:25 :: 2019/12/15
کشف ۶ نمونه کیک حاوی قرص در لرستان/ مردم مراقب باشند

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان از کشف 6 نمونه کیک آلوده در 4 شهر استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، امین حسنوند، گفت: ۶ نمونه کیک حاوی قرص در لرستان کشف شده که نسبت  آلودگی آنها در دست بررسی است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: تاکنون گزارشی مبنی بر مسمومیت با کیک حاوی قرص در لرستان واصل نشده، لذا پس از انجام آزمایش های لازم نوع قرص بارگذاری شده و احتمال آلوده بودن آنها اطلاع رسانی خواهد شد.

کیک های آلوده در خرم آباد، بروجرد، الیگودرز و ازنا کشف شده اند

وی تصریح کرد: از مجموع کیک های آلوده کشف شده در لرستان، یک مورد کیک آلوده در خرم‌آباد، ۲ مورد کیک حاوی قرص در ازنا، ۲ مورد در الیگودرز و یک مورد در بروجرد بوده که مراتب جهت انجام آزمایشات لازم به تهران ارسال می شود.

این در حالی است که به گفته مسوولان وزارت بهداشت، تاکنون مدرکی مبنی بر اینکه کیک‌های آلوده در اندازه وسیع و گسترده تولید یا توزیع شده‌اند وجود نداشته و پیش بینی می شود که برخی با این اقدام، سعی در حاشیه‌سازی برای صنایع غذایی کشور را دارند.

در همین رابطه، محمد حسین عزیزی مدیرکل نظارت برفرآورده های غذایی وزارت بهداشت در این باره اعلام کرده که جاسازی قرص و کپسول در برخی کیک های برند ایرانی به صورت عمدی و پس از خروج از کارخانه صورت گرفته که اقدامی جهت تشویش اذهان عمومی است.

گفتنی است روز گذشته، مدیران آموزش و پرورش لرستان، خبر از عدم وجود کیک های حاوی قرص در سطح مدارس لرستان دادند.

مردم از مصرف کیک حاوی قرص پرهیز کنند

صدر اخبار از عموم مردم لرستان می خواهد مایحتاج مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر خریداری کرده و در هنگام مصرف کیک، بیسکویت و کیک نان، از عدم وجود قرص های مشکوک در لایه های آن مطمئن شوند.

انتهای پیام/

کیک حاوی قرص در لرستان
کیک‌های حاوی قرص در مدارس لرستان توزیع نشده است

پاسخی بگذارید