با رای قضات دیوان عالی کشور ابرام شد؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۷:۰۱ :: ۱۳۹۸/۰۹/۱۹
۵ سال حبس برای مدیر یک کارخانه در خرم آباد/ اتهام، آدرم ربایی

قضات یکی از شعب ویژه دیوان عالی کشور، حکم حبس مدیر یکی از کارخانجات در حال ساخت خرم آباد را به جرم آدم ربایی، معاونت در سرقت و معاونت در ضرب و جرح عمدی در محدوده استان تهران، تایید کردند.

به گزارش شاپورخواست، قضات یکی از شعب دیوان عالی کشور، حکم ۵ سال حبس برای مدیر یک کارخانه در خرم آباد را به جرم آدم ربایی تایید کردند.

بر اساس این گزارش، حکم ۵ سال حبس «م.خ» مدیر یک کارخانه در خرم آباد؛ به جرم آدم ربایی، و پرداخت جزای نقدی به جرم معاونت در ضرب و جرح عمدی و معاونت در سرقت کیف مقرون به آزار، توسط دیوان عالی کشور تایید شد.

این در حالی است که پرونده «م.خ» در سنوات گذشته مختومه شده بود اما، با انتصاب آیت الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه، رسیدگی به پرونده این متهم و همدستانش در دستور کار مجدد شعب دیوان عالی کشور قرار گرفت.

نتیجه بررسی های قضات دیوان عالی کشور سرانجام، اتهامات منتسبه را وارد دانسته و رای بدوی صادره در یکی از شعب استان تهران مبنی بر مجرمیت «م.خ» در آدم ربایی، معاونت در ضرب و جرح عمدی و معاونت در سرقت کیف مقرون به آزار را ابرام «تایید» می‌کند.

شاکی پرونده «م.ق» در گفت‌وگو با صدر اخبار، ضمن تایید خبر این محکومیت، گفت: متاسفانه پرونده شکایت من در دوره پیشین «سال ۹۲» مورد بی مهری شعبه تجدیدنظر مربوطه در دادگستری تهران قرار گرفت اما، با آمدن آیت الله رئیسی، تقاضانامه ای تقدیم ایشان کردم که مورد پذیرش قرار گرفت و با دستور مستقیم ایشان، پرونده وارد دور تازه ای از رسیدگی شد و سرانجام، حکم قطعی ۵ سال حبس تعزیری و جزای نقدی «م.خ» به تایید قضات محترم دیوان عالی کشور رسید.

از آیت الله رئیسی و قضات شریف دیوان عالی کشور تشکر می‌کنم

شاکی پرونده، تاکید کرد: از درایت آیت الله رئیسی رئیس محترم قوه قضائیه که دستور پیگیری ویژه پرونده شکایت اینجانب را صادر کردند تقدیر و تشکر می کنم و برای قضات محترم رسیدگی کننده به پرونده در دیوان عالی کشور طول عمر با عزت مسئلت دارم چراکه احساس می کنم با این بررسی دقیق احقاق حق صورت گرفت و بار دیگر، سلامت قوه محترم قضائیه آشکار شد.

حکم زندان مدیر یک کارخانه در خرم آباد قطعی است

به گفته «م.ق»، حکم جلب  «م.خ» «مدیر یک کارخانه در خرم آباد» نیز صادر شده و عوامل پلیس در حال ردیابی وی جهت اجرای حکم جلب و متعاقب آن، اجرای حکم ۵ سال حبس و سایر احکام صادره در خصوص وی و همدستانش هستند.

پاسخی بگذارید