صادقی؛ چهره‌ای ملی، کاندیدایی محلی
گروه: سیاسی
تاریخ: 2:23 :: 2019/12/07
سردار حشمت الله صادقی در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله ثبت‌نام کرد

ساعاتی پیش، سردار حشمت الله صادقی به همراه همسرش، با حضور در فرمانداری دلفان، جهت شرکت در رقابت های انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نام‌نویسی کرد.

به گزارش شاپورخواست، سردار حشمت الله صادقی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و از چهره‌های لرستانی مطرح در سطح ملی، در حوزه انتخابیه دلفان و سلسله ثبت‌نام کرد.

نام‌نویسی حشمت الله صادقی در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، خبری بود که در بسیاری از رسانه‌های لرستان انعکاس یافت چراکه حضور چهره های مطرح و سرشناس در مبارزات انتخاباتی، همواره موجب گرم شدن تنور انتخابات بوده و هست.

پیش‌تر گمانه زنی می شد که سردار صادقی در مرکز استان وارد رقابت های انتخاباتی شود اما نهایتا وی در حوزه‌ی انتخابیه‌ی دلفان و سلسله ثبت نام کرد تا پایانی بر این گمانه زنی‌ها باشد.

من لکم و زبانم لکی است

وی پس از ثبت نام در نشست خبری کاندیداها در سالن اجتماعات فرمانداری دلفان گفت: من لکم، نژادم لک است و زبانم لکی است. وجود من به هویت تاریخی این نژاد گره خورده است. آمده‌ام تا از هویت قومی و اصالت لکی‌ مردم ایل و تبارم دفاع کنم.

حشمت الله صادقی افزود: ما نباید هویت تاریخی و اصالت خودمان را فراموش کنیم. چرا که به قول رهبر معظم انقلاب «اگر قوم و ملتی هویت و تاریخ و فرهنگ و زبان خود را فراموش کنند نتیجه‌ی آن ذلت و بدبختی این قوم خواهد بود.» به نظر من راه توسعه‌ی متوازن دو شهرستان دلفان و سلسله از احیای هویت قوم لک می‌گذرد.

ناظران سیاسی معتقد هستند که حضور سردار صادقی در انتخابات حوزه‌ی انتخابیه دلفان و سلسله علاوه بر گرم کردن تنور رقابت‌های انتخاباتی در این حوزه، خیال برخی کاندیداهای لک‌زبان مرکز استان را آسوده کرده است، زیرا پیش‌بینی می‌شد که حضور این چهره‌ی ملی در انتخابات خرم‌آباد چالشی بزرگ برای همه‌ی کاندیداها خصوصاً کاندیداهایی که ریشه در سلسله و دلفان دارند باشد.

حشمت الله صادقی از جمله سردارانی است که در سال‌های آغازین دفاع مقدس به جبهه رفت و در آغاز به عنوان یک نیروی ساده‌ی بسیجی و سپس به عنوان نیروی رسمی سپاه، به عضویت شورای فرماندهی سپاه استان در آمد. سردار صادقی سپس به عنوان مدیر عملیات بازرسی نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در برهه‌ای مدیر طرح و برنامه‌ریزی معاونت منابع انسانی سپاه بود. وی همچنین مسؤولیت‌های مهمی مانند مدیر عملیات بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ریاست کارگروه حوزه بازرسی در اشراف فرماندهی کل قوا، ریاست هیئت‌های بازرسی مجموعه‌های صنعتی وزارت دفاع، دبیر شورای عالی سیاست‌گذاری توسعه‌ی قابلیت‌های مدیریتی این وزارتخانه و مدیرکل انتصابات و ارزشیابی عملکرد مدیران و فرماندهان ارشد این وزارتخانه را در کارنامه خود دارد.

صدای مردم لک شنیده نمی‌شود

این در حالی است که صادقی با انتقاد از شنیده نشدن صدای مردم لک، داشتن رادیو لکی را یکی از مهم‌ترین ابزارهای توسعه‌ی دلفان و سلسله دانست و ادامه داد: مهم‌ترین وجه اشتراک مردم این منطقه علاوه بر عشق به مولای متقیان و اهل بیت عصمت و طهارت، فرهنگ و زبان لکی است و تنها راه رسیدن به توسعه‌ی متوازن دلفان و سلسله، احیای هویت لکی است.

وی افزود: چرا بروجرد، دزفول، کاشان، زابل و ملایر رادیوی شهری دارند اما ما لک‌ها با وجود گویشوران فراوان و فرهنگ اصیل، از داشتن یک رادیوی محلی که زبان آن لکی باشد و فرهنگ لکی را ترویج دهد و نیازهای لک‌زبانان را فریاد بزند محروم هستیم؟ وی سپس به مردم دلفان و سلسله قول داد که راه‌اندازی رادیو لکی را با حمایت آنها محقق خواهد کرد.

کسب کرسی جداگانه برای حوزه‌های انتخابیه دلفان و سلسله از اهداف من است

رئیس سابق کارگروه حوزه بازرسی در اشراف فرماندهی کل قوا تاکید کرد: با توجه به جمعیت دو شهرستان دلفان و سلسله، هر کدام از این دو شهرستان باید صاحب یک کرسی جداگانه در مجلس شورای اسلامی باشند و من برای تحقق این هدف تلاش خواهم کرد. اما تا رسیدن به این هدف، باید با هم‌افزایی نیروهایمان، برای گرفتن حق مردم مظلوم دلفان و سلسله یکی باشیم.

حشمت الله صادقی به همراه همسرش در ستاد انتخابات شهرستان حاضر شد

از جمله نکات قابل توجه ثبت‌نام سردار حشمت الله صادقی، حضور وی به همراه همسرش در فرمانداری دلفان بود که مورد توجه خبرنگاران و حاضران قرار گرفت.

پاسخی بگذارید