مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان:
گروه: فرهنگی
تاریخ: 23:29 :: 2018/03/04
آئین گرامیداشت چهاردهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در لرستان برگزار می‌شود

علی جهان آرا، از برگزاری آئین گرامیداشت چهاردهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در استان لرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان برنامه‌های ۱۷اسفند، سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور را تشریح کرد و گفت: ۱۳ کتابخانه در سطح استان میزبان طرح کتابخانه گردی خواهند بود.

علی جهان آرا، افزود: در سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، ۱۳ کتابخانه در استان همزمان با ۴۵۴ کتابخانه در سراسر کشور آماده پذیرایی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی خواهند بود.

آغاز طرح کتاب‌گردی در سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی

وی، ادامه داد: در سال جاری، طرح کتابخانه‌ گردی برای نخستین بار در روز پنجشنبه ۱۷ اسفندماه، مصادف با شب میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) با هدف آشنایی مدیران اجرایی و فرهنگی استان با کتابخانه های عمومی، دیدار با کتابداران و اطلاع از روند فعالیت ها و اقدامات کتابخانه های عمومی و توجه دادن عموم مردم به کتابخانه به عنوان پایگاه اجتماعی و فرهنگی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های لرستان؛ به نقل از الهیاری فومنی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی کشور، تصریح کرد: تعداد ۴۶۷ کتابخانه در سراسر کشور میزبان مسئولان،  استانداران، فرمانداران، شهرداران، بخشداران، دهیاران، اعضای شورای شهر و روستا، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ائمه محترم جمعه و جماعت، اعضای انجمن‌های کتابخانه‌های عمومی استان‌ها و شهرستان‌ها و گروه‌های مرجع و نخبگان خواهند بود.

جهان آرا، ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی کشور در جلسه ۶۹۲ به تاریخ ۲۳ آبان ۹۶ مصوبه ای با عنوان سند ترویج کتاب و کتابخوانی تصویب کرد تا دستگاه‌هایی که در حوزه فرهنگ فعالیت می کنند توجه ویژه ای به کتاب و کتابخوانی داشته باشند.

به شرکت‌کنندگان، کارت عضویت رایگان کتابخانه اهدا می‌شود

وی، افزود: مراسم بزرگداشت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، صبح روز پنجشنبه ۹۶/۱۲/۱۷ آغاز و آئین افتتاحیه آن با حضور مدیران و مسوولان استانی در ساعت ۹/۳۰ صبح در محل کتابخانه غدیر خرم‌آباد واقع در میدان ۲۲بهمن و همزمان در ۱۲ کتابخانه‌های سراسر استان برگزار می‌شود و به تمامی بازدیدکنندگان، کارت عضویت رایگان کتابخانه اهدا خواهد شد.

اهالی فرهنگ لرستان به دیدار آیت الله میرعمادی می‌روند

علی جهان آرا همچنین به دیدار اهالی فرهنگ با نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در روز سه‌شنبه  ۹۶/۱۲/۱۵ اشاره کرد و افزود: در این مراسم، اهالی فرهنگ اعم از مدیران فرهنگی، نویسندگان، مولفین، کتابداران، ناشران و روزنامه‌نگاران میهمان آیت الله سید احمد میرعمادی خواهند بود.

برخی مدیران و فعالان حوزه کتاب در لرستان تجلیل می‌شوند

مدیرکل کتابخانه‌ های عمومی استان لرستان، تاکید کرد: همچنین در این مراسم علاوه بر سخنرانی آیت الله میرعمادی، از خدمات تعدادی از مدیران و فعالان فرهنگی حوزه کتاب و کتابخوانی، تقدیر خواهد شد.

پاسخی بگذارید