محمود ثمینی:
گروه: سیاسی
تاریخ: 16:29 :: 2019/11/23
فعالیت احزاب لرستان به انتخابات محدود نشود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان، گفت: مراقبت از عدم انحراف دولت‌ها بخشی از وظیفه احزاب سیاسی است.

به گزارش شاپورخواست، محمود ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در همایش تحزب و توسعه که با حضور عبدالحسین روح الامینی رئیس خانه احزاب ایران و دبیرکل جبهه ایستادگی و جمعی از فعالان احزاب سیاسی لرستان در خرم آباد برگزار شد، گفت: نقش احزاب لرستان نباید به انتخابات محدود شود.

وی، تصریح کرد: چنانچه تحزب به معنای واقعی به متن جامعه منتقل شود، بسیاری از مسایل در جهت توسعه استان پیش می‌رود، لذا تلاش شده تا نقش احزاب لرستان تنها به برگزاری انتخابات محدود نشود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی لرستان، تاکید کرد: حزب اگر تشکیلاتی عمل کرده و آحاد جامعه را به عضویت خود درآورد، آن زمان شرایط عمل به رسالت را به دست آورده و می تواند قانونمندی و مدنیت را در جامعه تبیین و ترویج کند.

ثمینی افزود: بخشی از بالندگی جامعه می تواند در گرو توسعه احزاب باشد، لذا مادامی می توانیم مدعی حزب‌گرایی باشیم که از نظر سیاسی و صنفی، مفاهیم حزبی خود را برای جامعه تبیین کنیم.

باید اثربخشی اجتماعی احزاب لرستان و کشور را واکاوی کرد

وی، ادامه داد: از سالیان دور تاکنون احزاب متعددی  با برنامه های متنوع در در سطح کشور و استان لرستان تشکیل شده، لذا باید نقش و اثربخشی آنان در جامعه را مورد بررسی قرار داد تا مشخص شود که آیا موفق بوده‌اند ؟!.

احزاب به نوعی، دولت‌ در سایه هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان، گفت: احزاب، دولت در سایه هستند چراکه کادر پروری و مراقبت از عدم انحراف دولت ها از وظایف احزاب است و چنانچه در این مسیر به نخبگان، فرهیختگان و نظریه پردازان توجه کنند می‌توانند موجبات توسعه همه جانبه کشور و استان‌ها را فراهم آورند.

پاسخی بگذارید