حجت الاسلام سلیمی مطرح کرد؛
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۴:۲۵ :: ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
درگیری لفظی رئیس جمهور و یک عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از مشاجره لفظی حسن روحانی و حسن رحیم‌پور ازغدی در نشست شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی و درباره بنزین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، حجت‌ الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری نشست سه شنبه شب شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: رئیس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با آقای رحیم‌ پور ازغدی با تندی صحبت کرد و بحث و جدلی میان آنها صورت گرفت تا اینکه روحانی جلسه را ترک کرد.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش خاطرنشان کرد: مباحث مطرح شده در جلسه شب گذشته شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط به بنزین بوده و آقای رحیم‌پورازغدی اعتراضاتی را نسبت به گران کردن قیمت بنزین و این اقدام دولت داشته است.

وی گفت: آقای رحیم‌پور از رئیس جمهور که رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی هم محسوب می‌شود، سؤال کرده است که با توجه به گران کردن بنزین از سوی دولت و ایجاد التهاب در کشور، رئیس جمهور کمی در این باره توضیح دهد.

او افزود: پس از این اظهارنظر آقای رحیم‌پور و درخواست برای پاسخگویی رئیس‌جمهور، مباحث تندی مطرح می‌شود که بعد از جدل تند صورت گرفته، حسن روحانی جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی را ترک می کند.

درگیری لفظی رئیس جمهور با رحیم پور ازغدی قابل قبول نیست

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش بیان داشت: ادبیات آقای روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی غیرقابل دفاع بوده و الفاظی را در برابر یکی از اعضا به کار برده است که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

تصور رئیس جمهور در مورد اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، نادرست است

حجت الاسلام سلیمی گفت: آقای روحانی گویا تصور کرده است که اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگزاران و کارمندان دولت محسوب می‌شوند؛ اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی فرهیختگان کشور محسوب می‌شوند نه گماشته آقای روحانی. رئیس جمهور باید در ادبیاتش تجدیدنظر کند.

پاسخی بگذارید