مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: 15:55 :: 2019/11/19
بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در لرستان پرداخت شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان از پرداخت ۲۱۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، علی آشتاب، گفت: بیش از ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در لرستان پرداخت شده است.

وی که در کارگروه اشتغال شهرستان بروجرد سخن می‌گفت، تصریح کرد: یکهزار و ۱۵۶ طرح در زمینه اشتغال روستایی در لرستان مصوب شده که تاکنون یک هزار و ۱۵۰ طرح بازرسی شده اند، لذا برنامه ما این است تا با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، این طرح‌ها به پایداری کامل برسند.

طرح‌های نیمه تمام، با پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی تکمیل می شوند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، ادامه داد: اولویت بعدی این اداره کل، اجرای طرح های نیمه تمام اشتغال روستایی است که با نظر کارشناسان، تسهیلات تکمیلی درنظر گرفته خواهد شد.

وی تاکید کرد: یارانه دستمزد یک فرصت فوق العاده برای بخش های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی است چراکه در طرح یارانه دستمزد واحدهای تولیدی و خدماتی و کشاورزی با حفظ اشتغال موجود خود می توانند از افراد با دامنه سنی ۲۰ تا ۳۵ سال و مدارک تحصیلی دیپلم تا دکتری به کارگیری کنند.

طرح یارانه دستمزد نیازمند تبلیغ است

وی اظهارداشت: طرح یارانه دستمزد نیاز به تشریح و تبلیغ دارد تا رونق بگیرد چراکه در آن، تا یک سال بیش از یک سوم دستمزد پرداخت می شود.

آشتاب اضافه کرد: همچنین، تاکنون ۷۰ واحد تولیدی بخش خصوصی و تعاونی در لرستان برای طرح یارانه دستمزد اعلام نیاز کرده اند.

طرح کارورزی، فرصتی برای فارغ‌التحصیلان بیکار است

وی با اشاره به طرح کارورزی نیز افزود: این طرح فرصتی برای اشتغال فارغ التحصیلان بیکار است و از کارشناسی تا دکترا را تحت پوشش دارد.

او ادامه داد: طرح کارورزی ۲ ساله است و ۳ ماه اول حقوق و مزایا کارورزان توسط دولت پرداخت می شود، لذا کارورزان در مدت ۲ سال مشمول قانون کار نیستند و مسئولیتی برای کارفرمایان ایجاد نخواهند کرد.

علی آشتاب تصریح کرد: از ابتدای امسال ۷۰۰ نفر در طرح کاروزی در لرستان شرکت کرده اند که اگر بعد از ۳ ماه جذب شوند ۲۱ ماه سهم بیمه ای کارفرما را دولت پرداخت می کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان، گفت: باید کمیته‌ای در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان بروجرد تشکیل و به صورت دائم عملکردها رصد شود.

بیش از ۵۰ درصد دعاوی کارگری لرستان به صلح و سازش ختم شده است

پاسخی بگذارید