مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: 10:33 :: 2019/11/09
بیش از ۵۰ درصد دعاوی کارگری لرستان به صلح و سازش ختم شده است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، از مختومه شدن بیش از 50درصد دعاوی کارگری این استان از طریق صلح و سازش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، علی آشتاب، گفت: بیش از ۵۰ درصد دعاوی کارگری لرستان با صلح و سازش مختومه شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۸، در خصوص دعاوی کارگری لرستان پنج هزار و ۲۸۷ دادخواست در این اداره کل ثبت شده، که از این میزان، چهار هزار و ۱۰ پرونده منجر به صدور رای شده است.

آشتاب، با تاکید بر نقش شوراهای صلح و سازش در کاهش پرونده های کارگری، افزود:‌ این شوراها به منظور حل دعاوی، پیش از طرح در مراجع حل اختلاف به پرونده ها رسیدگی می کنند، به نحوی که از مجموع دو هزار و ۵۵۴ پرونده ورودی، ۵۴ درصد به سازش منتهی شده است.

دعاوی کارگری لرستان در شوراها و مراجع حل اختلاف برسی می شوند

وی ادامه داد:‌ مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی ناشی از اجرای مقررات قانون کار و سایر مقررات تبعی، موافقتنامه های کارگری و پیمان های دسته جمعی میان کارگر و کارفرما تشکیل شده اند.

علی آشتاب با اشاره به فعالیت ۱۸ هیات تشخیص و ۱۱ هیات حل اختلاف در لرستان گفت:‌ ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و حمایت از تولید است و مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه جانبه گرایی بوده که در این راستا دولت باید نقش سیاست گذاری، نظارت و حمایت قانونی را ایفا کند تا فضای کسب و کار با همدلی کارگران و کارفرمایان از هرگونه بحران و تشنج دور نگه داشته شود.

تعداد تعاونی های فعال لرستان ۲۸۰۵ واحد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان، تاکید کرد: در حال حاضر، تعداد تعاونی‌های فعال لرستان به دو هزار و ۸۰۵ واحد رسیده که حدود ۲۸ هزار نفر در این تعاونی ها مشغول به کار هستند.

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (1)