گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۲:۵۷ :: ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
عصر امروز، لرستان به شدت بارانی می شود

هواشناسی لرستان، اعلام کرد: براساس بررسی مدل های هواشناسی به تدریج از عصر امروز جمعه با نفوذ جریانات سیستم بارشی مدیترانه ای به استان، شاهد آغار رگبار شدید خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، مدیرکل هواشناسی لرستان گفت: براساس بررسی مدل های هواشناسی به تدریج از اواسط روز جمعه با نفوذ جریانات سیستم بارشی مدیترانه ای به استان شاهد آغار رگبار شدید خواهیم بود.

بهروز مرداپور روز جمعه با اعلام این خبر اظهار داشت: امروز در همه مناطق استان بارش رگباری شدید باران پیش بینی می شود که از اواسط روز شنبه مقدار اندکی این شرایط تضعیف می شود.

وی با بیان اینکه رگبار ها همچنان طی عصر شنبه و یکشنبه و دوشنبه در اکثر مناطق استان ادامه دارند، بیان کرد: روز دوشنبه بارش ها مقداری قویتر نسبت به روزهای یکشنبه و اواخر شنبه هستند.

مدیرکل هواشناسی لرستان عنوان کرد: از بعد از ظهر دوشنبه سیستم بارشی جو استان را ترک کرده و کاهش دماهای شبانه را شاهد خواهیم بود.

او ادامه داد: ماهیت ابر های این سامانه بارشی وزش باد های نسبتا شدید لحظه ای ، بارش رگباری گاها شدید و احتمال ریزش تگرگ همراه با رعد و برق می باشد که مه آلودگی و کاهش دید افقی را نیز در پی دارند.

مقدار بارش باران در اکثر نقاط لرستان ۱۰ تا ۵۰ میلیمتر

مرادپور افزود: برای کل مناطق استان مقدار ریزش ها بین ۱۰ تا ۵۰ میلیمتر خواهد بود بطوریکه انتظار داریم بارشها در شول آباد، سپیددشت، خرم آباد، نورآباد، الشتر، سراب دوره، زاغه، کوهدشت و ایمان آباد و تا حدی دورود و رومشکان شدت بیشتری داشته باشند.

وی اظهار داشت: از لحاظ دمایی با ورود سامانه بارشی کاهش دما ها بین ۲ تا ۵ درجه بخصوص در ساعات روز پیش بینی می شود بطوری که بیشینه در مناطق سردسیر شمالی و شرقی به زیر ۱۶ درجه نیز خواهد رسید.

بهروز مرادپور، ادامه داد: این در حالی است که شبهای سردی با دما های تک رقمی در مناطق سردسیر و برخی مناطق معتدل پیش بینی شده و خواهیم داشت.

مدیرکل هواشناسی لرستان، گفت: بر همین اساس برای ارتفاعات اشترانکوه، قالیکوه، چران و گرین رگبار های برف بخصوص در اوایل هفته آینده نیز مورد انتظار است.

پاسخی بگذارید