صبح امروز؛
گروه: اقتصادی
تاریخ: 19:49 :: 2018/02/27
آئین تحویل ۱۴ دستگاه خودرو آموزشی به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان برگزار شد

در مراسمی، از 14 دستگاه خودرو تحویلی ستاد املاک تملیکی کشور به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست؛ صبح امروز در مراسمی با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان، فرماندار خرم‌آباد، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای و جمعی از مدیران استان، از ۱۴ دستگاه خودرو تحویلی ستاد املاک تملیکی کشور به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان رونمایی شد.

رحمن قلاوند مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان در این آئین گفت: خودروهای تحویلی از نوع سابرینا و چری است و در راستای تجهیز کارگاه‌های اتومکانیک فنی و حرفه‌ای لرستان دریافت شده است چراکه از نظر ساختاری دارای ساختار مشترک و یکسانی با خودروهای روز کشور است.

وی، افزود: مردم برای تعمیر خودروهای خود، نیازمند استادکاران و تعمیرکاران توانمند هستند، لذا با عنایت به اینکه عمده تعمیرکاران استان در اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان آموزش می‌بینند،  این خودروها شرایط ایده‌آلی را برای مربیان و شرکت کنندگان در دوره‌های آموزشی فراهم خواهند آورد.

قلاوند، افزود:  سال‌ها بود که کارگاه‌های اتومکانیک استان تجهیز نشده بود و بجز کارگاه مرکز استان، در سایر کارگاه‌ها فقط یک موتور زنده خودرو  به مربیان و مهارت‌ آموزان اختصاص داشت. خوشبختانه با توزیع این خودروها در کارگاه‌های اتومکانیک، سطح تجهیزات آموزشی بالا خواهد رفت.

وی، ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است در راستای تجهیز سایر کارگاه‌های آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان، نظیر کارگاه برق و کارگاه الکترونیک، تفاهم‌نامه‌ای با ستاد املاک تملیکی کشور منعقد کنیم که با انعقاد آن تفاهم‌نامه خواهیم توانست توان آموزشی فنی و حرفه‌ای لرستان را ارتقا دهیم.

رحمن قلاوند

۱۴ خودروی تحویلی به فنی و حرفه‌ای لرستان، جنبه آموزشی دارند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان، تصریح کرد: خودروهای تحویلی صرفاً جنبه آموزشی و مهارت آموزی دارند و هیچگونه استفاده غیر آموزشی از آنها نخواهد شد.

در همین رابطه، گودرز امیری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان نیز در حاشیه آئین تحویل ۱۴ دستگاه خودرو به کارگاه‌های اتومکانیک اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان، گفت:  با توجه به فعالیت  ۱۴ کارگاه آموزشی اتومکانیک در سطح استان لرستان، خوشبختانه تجهیزات لازم در این خصوص فراهم بود اما، بروز نبودن تجهیزات یک چالش عمده و اساسی به نظر می‌رسید که با تلاش جناب آقای قلاوند مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان، این مشکل مرتفع شد.

گودرز امیری فنی و حرفه ای لرستان

خودروهای تحویلی، کمبودهای آموزشی را مرتفع می‌کنند

وی، تاکید کرد: خودروهای موجود در بازار، خودروهایی با تجهیزات متفاوت است، لذا نبود تجهیزات همسان با امکانات موجود بازار، شرایط آموزش مهارت آموزان را در مجموعه سازمان فنی و حرفه‌ای کشور و استان لرستان محدود کرده بود که خوشبختانه با اقدام  ستاد املاک تملیکی کشور و سازمان فنی و حرفه‌ای، این بروزرسانی صورت گرفت تا شرکت کنندگان در دوره‌های آموزشی بتوانند در امر مهارت آموزی بیش از پیش موفق باشند.

پاسخی بگذارید