هم‌زمان با روز روستا و عشایر؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۳:۳۴ :: ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
استاندار لرستان طرح روستای فاقد بیکار ازنا را افتتاح کرد

استاندار لرستان در آئین افتتاح طرح روستای فاقد بیکار شهرستان ازنا، گفت: خدمات روستائی نباید تقلید یا برشی از خدمات شهری باشد، بلکه باید متناسب با فضای روستا تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست سید موسی خادمی استاندار لرستان در آئین افتتاح طرح روستای فاقد بیکار ازنا گفت: نباید در روستا به تقلید خدمات شهری پرداخت بلکه امکانات مورد نیاز روستاییان باید متناسب با کارکرد و اهداف آنان تامین شود.

خادمی که در روستای دره تخت ازنا و هم‌زمان با روز روستا و عشایر سخن می گفت، تصریح کرد: یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید، اشتغال‌زایی در روستاها است که این هدف مهم به دلیل ظرفیت بالای روستاهای استان های زاگرس نشین از اهمیت بیشتری برخوردار است، لذا باید در این راستا هزینه کرد تا از مهاجرت معکوس جلوگیری شود.

وی، ادامه داد: باید شرایطی را ایجاد کنیم تا روستاها، کانونی برای توسعه شوند، این امر با مشارکت مردم و دستگاه‌های اجرایی محقق خواهد شد و در شرایط کنونی، ایجاد چنین شرایطی، لازم و ضروری است.

طی ۲ سال گذشته، ۵۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار روستایی جذب شده است

سید موسی خادمی، افزود: طی ۲ سال گذشته، مبلغ ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار روستایی در لرستان جذب شده که بیانگر توجه خاص ما به روستا و روستائیان است.

استاندار لرستان، تاکید کرد: اینکه ما هر روستایی که به جبر زمان بوجود آمده را به هر قیمتی نگهداری کنیم نیز مردود است چراکه هزینه ها برای آن روستا قطعاً غیر منطقی است و توجیه ندارد.

طرح روستای فاقد بیکار ازنا فال نیکی است

سید موسی خادمی، گفت: تبدیل اراضی به منطقه گردشگری، راهکاری است که می توان با تکیه بر آن، در شهرستان ازنا تحول همه جانبه ایجاد کرد. علی ایحال افتتاح طرح روستای فاقد بیکار ازنا، فال نیکی است که می شود در سراسر استان اجرا کرد.

روستای بدون بیکار ازنا

پاسخی بگذارید