درخواست مردمی؛
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۵:۴۶ :: ۱۳۹۸/۰۷/۰۳
رئیس کل دادگستری لرستان موقتاً از اعدام «ک.م» جلوگیری کند

جمعی از مردم و خیرین لرستان، از رئیس کل دادگستری این استان خواستند تا زمان تامین مبلغ دیه، از اجرای حکم اعدام یک پدر لرستانی جلوگیری کند.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، جمعی از خیرین و دلسوزان استان از محمد رزم رئیس کل دادگستری لرستان خواستند در رایزنی با قوه قضائیه، به صورت موقت از اجرای حکم اعدام «ک.م» جلوگیری کند.

ماجرا از این قرار است که یک جوان لرستانی اهل کوهدشت، از دختر یکی از اقوام «ک.م» خواستگاری می کند و پس از دریافت پاسخ منفی، نزاعی میان دو خانواده صورت می گیرد.

این درگیری در شهرستان کوهدشت ادامه پیدا می کند تا اینکه خواستگار توسط خانواده دختر به قتل می رسد.

خانواده مقتول، «ک.م» را به عنوان قاتل معرفی می کنند در حالی که متهم، خود را از همه اتهامات مبرا می داند اما در نهایت، پرونده پس از چند بار نقض در دیوان عالی کشور، به تایید این دادگاه عالی می رسد و حکم قصاص «ک.م» صادر می شود.

این در حالی است که همسر و ۳ فرزند خردسال «ک.م» در شرایط نامساعدی در یکی از روستاهای شهر ری مقیم هستند و گذران زندگی برایشان سخت و دشوار است.

حال، جمعی از دلسوزان و خیرین لرستان در پی برگزاری مراسم گلریزان جهت تامین مبلغ دیه مقتول هستند اما، خبر رسیده که قرار است حکم اعدام، سحرگاه روز جمعه هفته آینده اجرا شود.

محمد رزم به طور موقت از اجرای حکم اعدام جلوگیری کند

علی ایحال، جمعی از اصحاب رسانه، خیرین و دلسوزان لرستان برآن شدند تا در قالب درخواستی، از محمد رزم رئیس کل دادگستری لرستان بخواهند تا از اجرای حکم اعدام به صورت موقت جلوگیری کند تا خانواده متهم بتوانند در مهلت تعیین شده، مبلغ دیه را تامین و به خانواده مقتول تقدیم کنند.

تحریریه شاپورخواست نیز از رئیس کل لرستانی دادگستری استان تقاضا دارد تا به این مهم ورود کرده و از مرگ سرپرست یک بانوی هم استانی و ۳ فرزندش جلوگیری کند.

خیرین لرستان به یاری خانواده محکوم بشتابند

از سوی دیگر، شاپورخواست ضمن دعوت از همه خیرین و دلسوزان استان لرستان، از آنان می خواهد تا بار دیگر، گره از مشکل یک خانواده لرستانی باز کنند، شاید این اقدام مورد رضایت پروردگار متعال قرار گیرد.

پاسخی بگذارید