هم‌زمان با سال تحصیلی جدید؛
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۱۳:۲۲ :: ۱۳۹۸/۰۶/۳۱
زنگ شکوفه ها در مدارس لرستان نواخته شد

هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ شکوفه ها در مدارس استان لرستان به صدا درآمد.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، زنگ شکوفه ها در مدارس استان لرستان به صدا درآمد.

در مراسمی که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش لرستان و جمعی از مدیران و دانش آموزان لرستانی در دبستان جمهوری اسلامی خرم آباد برگزار شد، زنگ شکوفه ها هم‌زمان با سراسر کشور نواخته شد.

رضا زینی‌وند مقدم مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، در این مراسم گفت: اهداف دوره آموزش ابتدایی که در شکل گیری هویت و شخصیت دانش آموزان بسیار مهم است پیش از سند تحول بنیادین مشکلاتی داشت که اکنون برای هر دوره آموزشی، متناسب با سنین و علاقه آنها برنامه ریزی شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه دوره ابتدایی دوره مهارت آموزی، جهت گیری به سمت حذف مشق شب ملال آور و جایگزینی تکالیف مهارت محور است، ادامه داد: آموزش مهارت های زندگی، خلاقیت و استفاده از حواس ۶ گانه در اولویت برنامه های آموزش ابتدایی است.

وی تاکید کرد: با توجه به تقارن آغاز سال تحصیلی با ایام شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) و هفته بزرگداشت دفاع مقدس شعار سال تحصیلی جدید، مهر حسینی، صداقت اخلاق مداری و مدرسه پویا نامگذاری شده است.

زینی‌وند مقدم افزود: دستگاه تعلیم و تربیت و نهاد خانوداه نقش قابل توجهی در شکل گیری شخصیت و رشد و تعالی دانش آموزان دارند و آنها با داشتن مدارس خوب و معلمان فرهیخته سرنوشت و آینده درخشانی دارند.

وی اظهار داشت: هویت کودکان را باید به رسمیت شناخت چراکه کودکان و نوجوانان، شایسته رفتار مهربان، بازی و جنب و جوش هستند و باید متناسب با فطرت و خصوصیات کودکی آنها برنامه ریزی کنیم.

کشوری بالنده است که کودکان را به رسمیت بشناسد

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، گفت: کشوری بالنده و توسعه یافته است که دوران کودکی، نوجوانی و جوانی فرزندان را به رسمیت بشناسد و در این راستا برنامه ریزی داشته باشد.

گفتنی است ساعاتی پیش، هم‌زمان با سراسر کشور، زنگ شکوفه ها در استان لرستان نیز به صدا در آمد.

زنگ شکوفه ها در مدارس لرستان

پاسخی بگذارید