بلومبرگ خبر داد:
گروه: اقتصادی
تاریخ: ۱۹:۵۹ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
تحریم بانک مرکزی تاثیر ناچیزی بر اقتصاد ایران خواهد داشت

بلومبرگ در گزارشی اذعان داشته که تحریم‌ بانک ملی ایران توسط دولت آمریکا، تاثیر زیادی بر اقتصاد این کشور نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، بلومبرگ در گزارشی اذعان داشته که تحریم‌ بانک مرکزی ایران توسط دولت آمریکا، تاثیر زیادی بر اقتصاد این کشور نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش، دولت آمریکا در ادامه سیاست های خصمانه خود علیه کشورمان، تحریم بانک مرکزی ایران را اعلام کرد.

از سوی دیگر «استیون منوشین» وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه مدعی شد که تحریم‌های جدید علیه ایران بسیار بزرگ هستند. وی در ادامه مدعی شد که بانک ملی ایران آخرین منبع تامین مال برای ایران است.

یو.اس‌.ای‌ تودی نیز گزارش داد که ترامپ پس از اعلام این تحریم در دفتر بیضی خود در جمع خبرنگاران گفت که این تحریم‌ها بالاترین سطح تحریم‌هایی است که تا به حال علیه یک کشور اعمال شده‌اند.

تحریم بانک مرکزی تاثیر زیادی بر اقتصاد ایران ندارد

واشنگتن در حالی از تحریم‌های جدید علیه ایران خبر می‌دهد که بلومبرگ در گزارشی اذعان کرده که تحریم بانک مرکزی ایران آثار ناچیزی بر اقتصاد این کشور خواهد داشت.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه پس از این که ترامپ اعلام کرد دستور اعمال تحریم های جدید علیه ایران را صادر کرده، در توییتی نوشت: دونالد ترامپ برای تشدید جنگ اقتصادی علیه ایران، به وزیر خزانه‌داری دستور داد که تحریم‌های علیه جمهوری اسلامی ایران را به شکلی قابل توجه افزایش دهد. وی با اینکار تصدیق کرد که مردم عادی را هدف قرار داده است. تروریسم اقتصادی نامشروع و غیرانسانی است. به جنگ و تروریسم پایان دهید.

رئیس‌جمهور آمریکا که این روزها به‌ همراه سایر مقامات آمریکایی در حال اتهام‌پراکنی علیه ایران در خصوص حمله به تاسیسات نفتی شرکت سعودی آرامکو است، چهارشنبه‌شب وعده تحریم‌های شدیدتری را علیه ایران داده بود.

بانک ملی ایران تحریم شد یا بانک مرکزی ایران
این در حالی است که ترامپ در صحبت‌هایش گفته Iran National Bank تحت تحریم قرار گرفته است که عده‌ای می‌گویند منظور او «بانک ملی ایران» است و عده‌ای دیگر معتقدند منظور او «بانک مرکزی ایران» بوده است. بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا هنوز منتشر نشده است تا مشخص شود منظور ترامپ کدام بانک است اما گمانه زنی ها حکایت از تحریم بانک مرکزی ایران دارد.
تحریم صندوق توسعه ملی و شرکت اعتماد تجارت پارس، روسیه مراودات مالی خود را ادامه می دهد

گفتنی است دقایقی پیش، خزانه داری آمریکا از تحریم صندوق توسعه ملی ایران و شرکت اعتماد تجارت پارس نیز خبر داد اما، روسیه اعلام کرد که مراودات مالی خود را با ایران ادامه خواهد داد.

پاسخی بگذارید