مدیرکل بیمه سلامت لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: ۱۶:۳۲ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
در ۳ شهرستان استان لرستان، نسخه الکترونیکی صادر می شود

شاهدخت فتحی بیرانوند، گفت: در حال حاضر، در 3 شهرستان استان لرستان، نسخه الکترونیکی صادر می شود.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، مدیرکل بیمه سلامت لرستان، گفت: در ۳ شهرستان استان لرستان نسخه الکترونیکی صادر می شود.

شاهدخت فتحی بیرانوند، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، در شهرستان های الیگودرز، ازنا و سلسله، نسخه الکترونیکی صادر می شود.

وی، افزود: بهره برداری از نسخه های الکترونیکی باعث شده تا حجم اشتباهات نسخه‌ خوانی در داروخانه‌ ها کاهش یابد که همین امر اثرات مطلوبی در سطح جامعه هدف داشته است.

فتحی بیرانوند، ادامه داد: از ابتدای سال ۹۸، تعداد یازده هزار و ۷۰۵ نسخه الکترونیکی از سوی داروخانه‌ ها، هشت هزار و ۴۸۴ نسخه توسط پزشکان و پنج هزار و ۹۴۹ نسخه توسط آزمایشگاه ها و ارائه دهندگان خدمات پاراکلینیکی صادر شده که امیدواریم با توسعه زیرساخت ها، به سمت نسخه پیچی الکترونیکی در سطح استان برویم.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان، تاکید کرد: نسخه پیچی الکترونیکی تابع راه اندازی و تقویت برخی زیرساخت ها است، لذا اقداماتی در جهت تامین زیرساخت ها انجام شده که در صورت تحقق همه شرایط، انشاءالله تا پایان سال ۹۸، همه شهرهای استان لرستان را زیر پوشش نسخه پیچی و نسخه خوانی الکترونیکی خواهیم برد.

نسخه الکترونیکی، برکات فراوانی به همراه دارد

وی، افزود: یکی از چالش های نسخ سنتی، هدر رفت کاغذ است که هزینه های زیادی برای کشور در پی داشته، لذا با الکترونیکی شدن خدمات نسخه پیچی و بستری، در این خصوص صرفه جویی عظیمی صورت خواهد گرفت.

فتحی بیرانوند، اظهار داشت: یکی از اقدامات مهمی که در دست اقدام قرار گرفته، تبادل الکترونیکی اسناد و مدارک مربوط به بیماران بستری است، به این صورت که اسناد پزشکی از طریق مراکز درمانی و سامانه H.I.D به سامانه پرونده الکترونیکی سلامت «سپاس» ارسال و از آن طریق به سامانه بیمه سلامت فرستاده می شود و ضمن صرفه جویی در مصرف وقت و انرژی، از هدر رفت سرمایه و نیروی انسانی نیز جلوگیری می کند و موجب می شود تا اسناد بیماران، عیناً رویت و بررسی شود.

بیمه سلامت لرستان به سیل زدگان جامعه هدف، خدمت ارائه کرده و می کند

مدیرکل بیمه سلامت لرستان، همچنین گفت: در خصوص ارائه خدمات به سیل زدگان تحت پوشش بیمه سلامت نیز تدابیری اندیشیده شد تا افراد تحت پوشش که در جریان سیل لرستان آسبب دیده اند بتوانند از خدمات بیمه ای بهره مند شوند، علی ایحال این خدمت باعث شد تا آسیب دیدگان از سیل، در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانند از خدمات بیمه سلامت بهره مند شوند که از بابت ارائه این خدمت نیز خرسندیم و امیدواریم مورد رضایت خداوند متعال و جامعه هدف ما قرار گرفته باشد.

گفتنی است ظهر امروز، مدیرکل بیمه سلامت لرستان، در نشست با اصحاب رسانه استان شرکت کرد و به سوالات مطروحه از سوی خبرنگاران، پاسخ گفت.

پاسخی بگذارید