فرماندار خرم آباد در گفت‌وگو با شاپورخواست:
گروه: سیاسی
تاریخ: ۱۴:۲۳ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
انتخاب محمد شریفی مقدم به عنوان شهردار خرم آباد وجاهت قانونی ندارد

فرماندار خرم آباد به شاپورخواست گفت: انتخاب شهردار خرم آباد (سرپرست) تابع شرایطی و ضوابطی که از سوی شورای شهر رعایت نشده، لذا از منظر قانون، رضا بردبار سرپرست شهرداری خرم آباد است.

اسد عبدالهی به خبرنگار پایگاه خبری شاپورخواست، گفت: انتخاب محمد شریفی مقدم به عنوان شهردار خرم آباد وجاهت قانونی ندارد.

فرماندار خرم آباد، تصریح کرد: انتخاب شهردار خرم آباد یا سرپرست این مجموعه خدمات شهری تابع شرایط و ضوابطی است که از سوی اعضای شورای شهر خرم آباد رعایت نشده است، لذا برگزاری جلسه شبانه بدون هماهنگی با این فرمانداری و عدم رعایت ماده ۹۰ قانون انتخاب شهرداران مورد انتقاد است، مورد تاکید نیست و تصمیم متخذه خلاف مقررات انجام شده است.

عبدالهی، افزود: شورای شهر خرم آباد باید مراتب تصمیم خود را به فرمانداری ارسال می کرد تا بررسی شود چراکه امکان تایید یا رد آن وجود دارد اما، این مجموعه بدون ارسال صورتجلسات و اخذ تاییدیه نهایی، اقدام به معرفی آقای محمد شریفی مقدم به عنوان سرپرست جدید شهرداری خرم آباد گرفته که این اقدام از نظر ما خلاف مقررات است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار شاپورخواست مبنی بر اینکه چه موانعی در مقابل تصمیم اخیر شورا قرار دارد، تاکید کرد: ابتدا باید شخص مورد نظر از شورا رای اعتماد گرفته و صورتجلسات تنظیمی اعضای شورا جهت بررسی و انطباق با قانون به فرمانداری خرم آباد ارسال شود که این مهم صورت نگرفته و تصمیم متخذه در جلسه ای شبانه انجام شده است.

فرماندار خرم آباد ادامه داد: سپس پرونده پس طی برخی مراحل به دفتر امور شهری استانداری لرستان ارسال شود و پس از تایید حراست استانداری، موضوع در کمیته ای که متشکل از فرماندار، دادستان یا نماینده وی، و یک عضو این کمیته که یکی از اعضای شورای شهر بروجرد است بررسی شود و نتیجه نهایی اعلام شود.

اسد عبدالهی افزد: این امر یک پروسه حدودا ۲ تا ۳ ماهه است که باید اجرا شود و هرگونه تصمیم بر خلاف موازین قانونی، وجاهت ندارد.

از نظر قانون، رضا بردبار همچنان سرپرست شهرداری خرم آباد است

فرماندار خرم آباد، گفت: از نگاه قانون، رضا بردبار همچنان سرپرست شهرداری خرم آباد است و تصمیم شب گذشته اعضای شورای شهر خرم آباد غیر قانونی است و وجاهت ندارد.

عصر دیروز، محمد شریفی مقدم شهردار خرم آباد شد

گفتنی است عصر دیروز، اعضای شورای شهر خرم آباد در جلسه ای، از خدمات رضا بردبار به عنوان سرپرست شهرداری خرم آباد تقدیر، و محمد شریفی مقدم را به عنوان سرپرست این مجموعه انتخاب کردند.

انتخاب شهردار خرم آباد – سرپرست شهرداری خرم آباد – انتخاب محمد شریفی مقدم غیرقانونی است

پاسخی بگذارید