دقایقی پیش رخ داد؛
گروه: فرهنگی
تاریخ: ۱۴:۲۹ :: ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
حریق در دامنه قلعه فلک الافلاک / علت آتش سوزی در دست بررسی است

دقایقی پیش، بخشی از دامنه قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد دچار حریق شد اما، به سازه این میراث با ارزش تاریخی خسارتی وارد نشده است.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، دقایقی پیش، بخشی از دامنه قلعه فلک الافلاک خرم آباد دچار حریق شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، در این رابطه، گفت: متاسفانه، ظهر امروز فضای سبز حریم قلعه فلک الافلاک دچار آتش سوزی شد که با هوشیاری عوامل مستقر در این مجموعه و اقدام به هنگام عوامل آتشنشان، حریق مهار، و از گسترش آتش جلوگیری شد.

سید امین قاسمی، تصریح کرد: این آتش سوزی در محل درب قدیمی قلعه صورت گرفته و خوشبختانه هیچ خسارتی متوجه این بنای باشکوه تاریخی نشده است.

علت آتش سوزی حریم فلک الافلاک در دست بررسی است

وی، افزود: پیش بینی کارشناسان، سهل انگاری بازدیدکنندگان و پرتاب آتش سیگار در محل است اما، علت اصلی این آتش سوزی در دست بررسی است و باید منتظر نظر قطعی کارشناسان باشیم.

قاسمی، افزود: کار بازسازی فضای سبز خسارت دیده قلعه فلک الافلاک در این آتش سوزی در دستور کار قرار گرفته و عملیات اجرایی آن آغاز شده که تا ۴۸ ساعت آینده، فضای سبز خسارت دیده ترمیم و بازسازی خواهد شد.

بازدیدکنندگان رعایت کنند

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان، گفت: از بازدیدکنندگان محترم تقاضا داریم هنگام ورود به قلعه فلک الافلاک یا هر اثر تارخی یا طبیعی، به علائم هشداری توجه کنند تا شاهد اتفاقاتی از این دست نباشیم.

گفتنی است در جریان آتش سوزی قلعه فلک الافلاک خرم آباد، خوشبختانه هیچ خسارتی به این بنای ساسانی وارد نشد.

آتش سوزی قلعه فلک الافلاک / حریق در دامنه فلک الافلاک

پاسخی بگذارید