گمانه زنی ها آغاز شد؛
گروه: سیاسی
تاریخ: ۹:۳۱ :: ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
چه کسی جانشین سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش می شود ؟

با توجه به استعفای وزیر آموزش و پرورش و اعلام سخنگوی دولت در خصوص انتصاب سرپرست این وزارتخانه در روز شنبه، گمانه زنی ها در مورد جانشین بطحایی آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری شاپورخواست، با توجه به استعفای وزیر آموزش و پرورش و اعلام سخنگوی دولت در خصوص انتصاب سرپرست این وزارتخانه در روز شنبه، گمانه زنی ها در مورد جانشین بطحایی آغاز شده تا مشخص گردد چه کسی جانشین سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش می شود.

این در حالی است که وزیر مستعفی نیز، گزینه هایی برای تصدی پست وزارتخانه عریض و طویل آموزش و پرورش به رئیس جمهور معرفی کرده اما آیا گزینه آقای وزیر بر کرسی جانشینی خواهد نشست یا گزینه های دیگر از اقبال بیشتری برخوردار هستند.

اما علی زرافشان معاون اسبق آموزش متوسطه و از مدیران کتابخانه ملی ایران، مهدی نوید ادهم دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش، حسین خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن معاون وزیر آموزش و پرورش، عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، مجتبی زینی وند رئیس مرکز مدارس غیردولتی، رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی و حجت الاسلام ذو علم رئیس مرکز پژوهش های آموزش و پرورش گزینه هایی هستند که می توانند از بخت بیشتری برای نشستن بر کرسی وزارت، هر چند موقت برخوردار باشند.

علی الهیار ترکمن گزینه ای جدی است

در این میان اما، بر اساس روال مرسوم احتمال اینکه علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش انتخاب و در روز شنبه به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پرورش معرفی شود، بسیار است.

او که هم از سوابق مدیریتی برخوردار است و هم در تیم وفادار به حسن روحانی قرار دارد، و مستندتر اینکه با نظر دولت مستقر و وزیر مستعفی بر جایگاه معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت متبوع تکیه زده است.

اگرچه این اظهارات، گمانه زنی ناطرین سیاسی و اجتماعی و اصحاب رسانه است اما، می تواند واقعیتی باشد که تا روز شنبه ۱۸ خرداد ماه ۹۸، مشخص خواهد شد. اینکه ترکمن یا زرافشان سرپرست خواهند شد یا گزینه های دیگر، و یا نام ها و شخصیت هایی که در حال حاضر از آنان یادی نشده است.

سرپرست یا وزیر، مسئله این است ؟!

به هر روی باید ماند و دید حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در روز موعود، کدام گزینه را شایسته تصدی پست سرپرستی وزارت آموزش و پرورش می داند. باید ماند و دید که آیا شخص منتخب، سرپرست خواهد ماند یا در آینده و پیش از فرارسیدن ماه مهر مدرسه، ردای وزارت بر تن خواهد کرد.

گزارش: امین ساکی

پاسخی بگذارید