مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان:
گروه: اجتماعی
تاریخ: 8:37 :: 2019/06/07
آتش سوزی مله کوه رومشکان مهار شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان در گفت‌و‌گو با شاپورخواست، از مهار شعله های آتش در مله کوه رومشکان خبر داد.

شیرزاد نجفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری شاپورخواست، از مهار آتش سوزی مله کوه رومشکان خبر داد و گفت: خوشبختانه با همت و تلاش جوامع محلی منطقه و عوامل امدادی، آتش سوزی پوشش جنگلی مله کوه مهار شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، تصریح کرد: این آتش سوزی ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه شب گذشته رخ داد که بلافاصله کلیه عوامل امدادی و خدمت رسان در منطقه حاضر شدند و در تعامل نیروی مقاومت بسیج، جوامع محلی منطقه، اهالی روستاهای اطراف موفق شدیم تا شعله های آتش را پس از ساعت ها تلاش، مهار کنیم.

پایش بقایای آتش سوزی مله کوه رومشکان همچنان ادامه دارد

وی، ادامه داد: در حال حاضر آتش مهار شده اما عوامل اداره کل منابع طبیعی و نیروهای خدمت رسان به منظور پایش در منطقه حضور دارند.

نجفی، تاکید کرد: با توجه به وجود علوفه خشک در سطح منطقه، بیم آن می رود تا آتش دوباره زبانه کشیده و خسارات بیشتری به بار آورد، لذا عوامل خدمت رسان در منطقه حاضر هستند تا از شعله ور شدن مجدد آتش خودداری کنند.

عامل آتش سوزی، انسانی است

مدیرکل منابع طبیعی لرستان، افزود: کارشناسان ما، عامل انسانی را علت آتش سوزی پوشش جنگلی مله کوه می دانند، لذا با هماهنگی مقام محترم قضایی در حال بررسی موضوع و شناسایی عامل یا عاملین این اقدام شرم آور هستیم.

وی، ضمن درخواست از مردم لرستان برای رعایت اصول ایمنی در مناطق تحت حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان، گفت: جا دارد از خدمات و همکاری فرماندار محترم رومشکان، بخشدار، فرماندهی سپاه، عوامل نیروی مقاومت بسیج، همکارانم در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رومشکان و اهالی شهرها و روستاهای منطقه که در مهار آتش، جانانه ورود کرده و پای کار بودند تقدیر و تشکر کنم.

گفتنی است شب گذشته، بخش هایی از پوشش جنگلی مله کوه رومشکان از توابع شهرستان کوهدشت در استان لرستان دچار حریق شد که پس از ساعت ها تلاش عوامل امدادی، شعله های آتش مهار شد.

پاسخی بگذارید