رئیس مجمع نمایندگان لرستان در گفت و گو با شاپورخواست:
گروه: سیاسی
تاریخ: 10:02 :: 2019/03/12
تغییری در مرز جغرافیایی لرستان صورت نگرفته است/ اجازه این کار به کسی داده نمی شود

محمدرضا ملکشاهی راد در گفت و گو با موج، اظهار داشت: نقشه جعلی منتشره کاری عوامفریبانه بوده و تغییری در مرز جغرافیایی لرستان به وجود نیامده است.

محمدرضا ملکشاهی راد رئیس مجمع نمایندگان لرستان به خبرنگار پایگاه خبری شاپورخواست، گفت: نقشه جعلی منتشره در خصوص لرستان و جعل تقسیمات کشوری، کاری عوامفریبانه بوده و تغییری در مرز جغرافیایی لرستان به وجود نیامده، لذا انتشار نقشه یا اطلاعات کذب طبیعتاً فاقد هرگونه اعتبار است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، در خصوص شایعه انتزاع بخشی از استان لرستان و الحاق به اصفهان تصریح کرد: هیچ گونه تغییری در مرز جغرافیایی لرستان صورت نگرفته زیرا مرزهای جغرافیای هر استان مشخص است.

ملکشاهی راد افزود: هرگونه جابجایی خطوط مرزی استانها نیاز به تصویب در هیات وزیران دارد که تاکنون هیچگونه گردش کاری درخصوص تغییر در خطوط مرزی استان لرستان صورت نگرفته است و اجازه این کار به کسی داده نمی شود.

نقشه جعلی

نقشه منتشره، جعلی است

وی با بیان اینکه نقشه های منتشر شده جعلی است و برخی با انتشار این نقشه های جعلی به دنبال ایجاد تنش های قومی و قبیله ای هستند، یادآور شد: در همین رابطه نامه ای به وزیر کشور نوشته شده و بنده خواستار شفاف سازی و رفع هرگونه ابهام از سوی وزارت کشور شده ام.

مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری تکذیب کرد/ با منتشر کنندگان برخورد می شود

رئیس مجمع نمایندگان لرستان با اشاره به اینکه دکتر جلالی مدیرکل دفتر تقسیمات کشوری بطور رسمی الحاق بخش‌هایی از لرستان و چهارمحال به استان اصفهان را تکذیب کرده است، اظهار کرد: طی مذاکرات با معاون حقوقی و امور مجلس وزارت کشور مقرر شد که وزارت کشور با سایت ها و خبرگزاری هایی که نقشه های جعلی را منتشر کرده و می‌کنند برخورد نماید.

گفتنی طی روزهای گذشته، برخی منابع خبری و رسانه های فضای مجازی با انتشار نقشه ای شیطنت آمیز، با کاهش مرز جغرافیایی لرستان و الحاق آن به استان اصفهان، فضای اجتماعی لرستان را ملتهب کردند که با مکاتبه و پیگیری رئیس مجمع نمایندگان لرستان، این موضوع در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت و به گفته ملکشاهی راد،و صبح امروز حل و فصل شد.

انتهای پیام/

گلناز کمالوند

پاسخی بگذارید