1. توضیح علی اکبر ولایتی در خصوص ویلای خود در کاخ سعدآباد
دومینوی املاک مصادره‌ای و پاسخ ولایتی؛
گروه: سیاسی
تاریخ: 1:19 :: 2018/06/25
توضیح علی اکبر ولایتی در خصوص ویلای خود در کاخ سعدآباد

خبرگزاری برنا نوشت: در روزهای گذشته «یاشار سلطانی» در توییتی به منزل «علی اکبر ولایتی» در سعدآباد اشاره کرده و از او خواست درباره «منزل وسیع خود که در حریم امنیتی کاخ سعدآباد قرار دارد» توضیح دهد.

خبرگزاری برنا نوشت: در روزهای گذشته «یاشار سلطانی» در توییتی به منزل «علی اکبر ولایتی» در سعدآباد اشاره کرده و از او خواست درباره «منزل وسیع خود که در حریم امنیتی کاخ سعدآباد قرار دارد» توضیح دهد.

در همین رابطه رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی توضیحاتی درباره شایعاتی که اخیرا درباره ویلای ۱۰۰۰ متری منتسب به وی در فضای مجازی منتشر شده، ارایه کرد.

در این توضیح آمده است ولایتی در سال ۹۵ و در گفت‌وگو با هفته‌نامه پنجره به‌طور مبسوط به این موضوع پرداخته بود.

ولایتی در این مصاحبه گفته بود: سال ۵۳ یک روز موجر ما بلایی سرما آورد که من مصمم شدم به هر قیمت که شده، یک‌خانه بخرم. بالاخره ما سه نفر شدیم. با کسی که زمینی داشت شریک شدیم و یک ساختمان دوطبقه درست کردیم.

وی ادامه می‌دهد: سال ۶۰ یا ۶۱ بنده مطبم را فروختم. چون انفجار‎‎ها و ترور‎‎های منافقین پیش‌آمده بود و دیگر نمی‎توانستیم به مطب برویم. یک‌خانه کلنگی در تجریش خریدم. برای این خانه کلنگی، یک ‌میلیون تومان از آقای عسگراولادی وام گرفتم و به‌هرحال خانه‎ای ساختیم.

ولایتی در ادامه توضیحات خود پیرامون منزلش چنین می‌گوید: آقای دعاگو که الان امام‌جمعه شمیرانات است، آن زمان رییس کمیته بود. به من گفت خانه شما امنیت ندارد و مصلحت نیست شما اینجا باشید.

گفتیم کجا برویم؟ کاخ سعد‎آباد شده بود محل کمیته. خانه‎ای نزدیک به کمیته وجود داشت که متعلق به بنیاد شهید بود. من با آقای کروبی وارد مذاکره شدم که این‎ خانه را با خانه قبلی معاوضه کند. آمدند خانه را ارزیابی کردند ۳۶میلیون تومان و خانه بنیاد شهید را ارزیابی کردند ۵۱ میلیون تومان.

وی این ارزیابی را سال ٧١ – ٧٠ عنوان می‌کند و در پاسخ به این سوال که آیا با چنین معاوضه‌ای مشکل امنیتی برطرف می‎‎شد، می‌گوید: بله، ۱۵میلیون تومان ما باید سر می‎‎دادیم. مدت طولانی باید ماهی۷۰۰هزار تومان می‎‎دادیم.

رییس هیات موسس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا می‌دانید حالا قیمت خانه‎تان چقدر شده است؟می‌گوید: صبر کنید، عرض کنم. خانه‎ای که گرفتیم ۱۰۰۰متر بود. ۲۲۴متر از این خانه را حسینیه کردیم. اخیرا که دیدم این حسینیه احتیاج به توسعه دارد، ۲۰۰متر دیگرش را هم وقف کردیم. پس، از ۱۰۰۰متر ۶۰۰متر برای ما مانده است. در دوطبقه بالا ۴ تا از فرزندان‌مان که ازدواج هم کرده‎اند زندگی می‎‎کنند. ما هم که پایین می‎نشینیم؛ پس در این ۶۰۰ متر ۵ خانواده زندگی می‎‎کنند.

پاسخی بگذارید

همراه اول
شرکت گاز لرستان
شرکت توزیع نیروی برق لرستان
شرکت گاز لرستان